Dyrygent
Profesor doktor habilitowany sztuki
Trener
Dydaktyk
Menadżer kultury
Trener, profesor sztuki i menedżer kultury. Pedagog/dydaktyk, nauczyciel dyplomowany i nauczyciel akademicki. Należy do grona najciekawszych dyrygentów swojego pokolenia. Poprowadził ponad 900 koncertów i spektakli w kraju i za granicą, nagrywał płyty. Otrzymał Platynową Płytę za album O sole mio.
Jako dyrektor artystyczny Warmińsko-Mazurskiej Filharmonii im. F. Nowowiejskiego w Olsztynie (2004-2008) i Filharmonii Lubelskiej (2017/18) zarządzał całokształtem działań organizacyjnych samorządowej instytucji kultury od planowania programu artystycznego i kreacji kampanii marketingowych przez rekrutację i organizację pracy zespołu artystycznego oraz biura koncertowego po negocjacje umów z artystami i sponsorami wraz z pozyskiwaniem finansowania projektów artystycznych.
Jako dyrygent, producent i koproducent przedstawień operowych i baletowych realizował wielkoobsadowe produkcje z koordynacją elementów artystycznych i technicznych.
Wykładowca Akademii Muzycznej w Bydgoszczy. Od 1992 prowadził młodzieżowe zespoły orkiestrowe PSM im. Karola Lipińskiego w Lublinie, PSM im. Józefa Elsnera w Warszawie, a także Jeunesses Musicales, Sinfonia Amabile, Międzynarodowej Młodzieżowej Orkiestry Euroregionu Nysa, Międzynarodowych Kursów Muzycznych w Zamościu, Akademii Muzycznej w Krakowie. W latach 1995-2006 związany z Teatrem Wielkim Operą Narodową w Warszawie. Dyrygował gościnnie w Teatrze Wielkim w Poznaniu, Operze Bałtyckiej w Gdańsku i Operze Krakowskiej oraz wielu filharmoniach.
Wykładowca gościnny Uniwersytów Merito WSB w Toruniu i Bydgoszczy dla wybranych roczników i zagadnień na studiach podyplomowych.
Działa w sektorze NGO.
Zainteresowania: Osiąganie wysokich celów pracy zespołowej w trudnych warunkach produkcyjnych. Kultura organizacji w kontekście prawnym, biznesowym i społecznym. Rozwój, nowe kompetencje.
